TvořeníSekundárního vzdělávání a školy

Etapy GEF lekci. Etapy Modern GEF lekci

Na základě vzdělávacích standardů Spolková země (GEF) by měla být chápána řadu závazných požadavků do procesu učení na určité úrovni. Jejich provedení v hlavním programu školního sestávající z výcviku musí být vyvinut plán, kalendář plán, pracovní rychlost, projektů předměty oborů. Mělo by také zahrnovat výuku a hodnotící materiály. V souladu s tímto programem, učitelé budovat svou profesní činnost v průběhu školního roku jako celek, plánovat jednotlivé relace individuálně. další považujeme za hlavní fáze GEF lekci.

absolutní klasifikace

Ve škole učil mnoho různých předmětů. Obsah informací je určitě jiná. Nicméně, lekce lze rozdělit do následujících skupin:

  1. Objev nových poznatků.
  2. Poučení reflexe.
  3. Třídy obecně metodologické orientace.
  4. Ponaučení pro vypracování kontrolu.

cíle Session

V každé lekci, zmapoval a realizovány specifické cíle. Tak, v učebně objevu nových studentů znalostí tvořily schopnost používat nové metody řízení, rozšíření koncepční rámec pro přidávání nových komponent. Úvaha o poučení, jsou stanoveny a upraveny, pokud je to nutné, byly studovány algoritmy, pojmy, koncepty. Obecně metodologické orientace v normách třídě formulář generických činností souvisejících s odhalila teoretický základ pro další vývoj obsahu a metodických oblastí. Dále, tam je vznik kapacit pro systematizaci a strukturování materiálu studovány. Ve třídě vývoji kontrolních a děti tvořit schopnosti introspekce. Je třeba poznamenat, že rozdělení do fází hodiny GEF (druhé generace), by neměla být porušena kontinuita učení.

Popis fází GEF lekci: „Objev nových poznatků“

Každá lekce je postaven v určitém vzoru. Můžeme rozlišit následující stádia GEF lekce (Mathematics je, zda ruský jazyk v zásadě nezáleží):

  1. Motivací pro učební aktivity.
  2. Aktualizace a zkušební akce.
  3. Zjištění polohy a způsobit potíže.
  4. Vytváření projektu a řešení problému.
  5. Implementace vytvořených modelů.
  6. Prvotní konsolidace se vyslovovat nahlas.
  7. Samostatná práce s sebekontroly.
  8. Začlenění do systému znalostí a opakování.
  9. Reflexe Studijní aktivity ve třídě.

motivace

Cíle stádia GEF jinou lekci. Nicméně, ve stejné době, jsou úzce spojeny s sebou. Slouží k motivaci výstup na individuálně významné úrovni studenta vnitřní připravenosti ke splnění zavedených norem. Realizace tohoto cíle je dosaženo:

  1. Vytváření podmínek pro vznik osobního vnitřní potřebu pracovat.
  2. Aktualizace požadavků na žáka učitelem.
  3. Kterým se zavádí tematický rámec činností.

Aktualizace a zkušební provoz

Jako hlavní cíl v této fázi přípravy zákonů myšlení dětí a jejich chápání vlastních potřeb organizace k vytvoření nového akčního modelu. K dosažení tohoto cíle je třeba studovat:

  1. Reprodukovat a zaznamenal dovednosti, znalosti a dovednosti potřebné k vytvoření nového vzorec chování.
  2. Přistoupil mentální operace a kognitivní procesy. První z nich, zejména zahrnují syntézu, Analysis, Synthesis, srovnání, analogie, třídění, atd Kognitivní procesy -. Pozornost, paměť, a tak dále.
  3. Aktualizováno rychlost vzdělávacích akcí.
  4. Snažil, aby plnili úkoly na aplikaci nových poznatků.
  5. Zaznamenán objevily potíže při realizaci pilotních akcí nebo jeho zdůvodnění.

Identifikace problémů

Hlavním úkolem v tomto kroku slouží povědomí o tom, co přesně je nedostatek znalostí, dovedností a schopností. K dosažení tohoto cíle je třeba, aby děti:

  1. Analyzovali jsme všechny jejich akce. Říká se, že introspekce doprovází všechny etapy moderního lekce (GEF).
  2. Pevná stupeň nebo postup, při které došlo k chybě.
  3. Korelované vlastní akce na místě k obtížím s dříve studovaných metod a zjistit, jaké dovednosti nestačí k vyřešení problému, podobně jako její otázky.

stavební projekt

Cílem tohoto kroku - formulovat cíle a aktivity na základě jejich nabídce modelů a způsoby jejich realizace. K dosažení tohoto cíle, studenti:

  1. Komunikativní formu formulovat konkrétní úkol nadcházející vzdělávací akce, kterou způsobují potíže zjištěné dříve, je opraven.
  2. Navrhovat a dohodnout na téma lekce, které učitel může objasnit.
  3. Vyberte si model tvorby nových poznatků. Jak to může být doplněk nebo doplnit metodu. První důležité v případě, že nový model může být vytvořen na základě již nabytých znalostí. metoda sčítání je používán, pokud nejsou analogy studoval, a není nutné zavádět zcela nové označení nebo způsob účinku.
  4. Vybrané prostředky, kterými se znalosti vytvořené. Patří mezi ně studium modely, algoritmy, nahrávací techniky, konceptů, vzorce a další nástroje.

Realizace projektu

Hlavním cílem tvorby dětí se zasazuje o nový model činnosti, schopnost aplikovat a řešit problém, který způsobil potíže a podobné jako její otázky. K tomu, studenti udělat:

  1. Předložila na základě zvoleného způsobu hypotézy a zdůvodnit je.
  2. Použijte akce objektů s diagramy, modely při výstavbě nových poznatků.
  3. Používá zvolenou metodu k vyřešení problému, který způsobil potíže.
  4. Fix v generalizované podobě akce.
  5. Nastavena na překonání problému, který vznikl již dříve.

počáteční konsolidace

Je nezbytné, aby asimilaci dětí novým způsobem účinku. K tomu, děti dělat:

  1. Nahlas své kroky a své opodstatnění.
  2. Rozhodli jsme se několik běžných úkolů v novém způsobu působení. To může být provedeno ve dvojicích, ve skupinách nebo čelně.

Samostudium a samovyšetření

Tyto etapy moderního lekci GEF mají zvláštní význam. Během samostatné práce ověřila stupeň vývoje v důsledku znalostí je tvořena (pokud je to možné), situace je úspěšný. Tyto etapy GEF navrhla lekci:

  1. Chcete-li pracovat, podobně jako první, ale vyřešit úkol, ve kterém byly chyby vyrobený dříve.
  2. Provést vlastní test na standardu a zaznamená výsledky.
  3. Zřízení překonání obtíží, které vznikly dříve.

Tyto etapy GEF lekci zahrnuje zvláštní druh práce pro ty děti, které mají problémy v jednání s prvním nevznikla. Podílejí se na tvůrčích pracovních míst a míra vzorku se pak provádí nezávislé ověření výsledků.

Zahrnutí do rozsahu znalostí a opakování

Jako klíčový úkol plní uplatňování modelů jednání, které způsobily problémy s upevňovací materiál studoval a přípravu na vnímání předmětu následujících částech. Pokud předchozí kroky pro GEF lekci prošel uspokojivě, pak děti:

  1. Řešit problémy, v nichž dotčené akty se vztahují k modelu studoval dříve a mezi sebou navzájem.
  2. Plnit úkoly zaměřené na přípravu pro studium dalších (následujících) sekcí.

Pokud předchozí kroky GEF lekce dal negativní výsledek, re-práce se koná nezávislé a self-kontrola se provádí na jiném provedení.

odraz

V této fázi je hlavním cílem - za děti povědomí o způsobech, jak překonat obtíže a sebehodnocení výsledků nápravného nebo samostatnou práci. Jak to udělat, by studenti měli:

  1. Objasnit algoritmus opravit chyby.
  2. Jaké způsoby jednání, která způsobila potíže.
  3. Stanovit výši souladu s cíli a dosaženými výsledky.
  4. Posoudit jejich práci ve třídě.
  5. Stanovit cíle pro sledování.
  6. Podle výsledků práce ve třídě je koordinované úkoly.

Povolání vývojové regulace

Vezměme si například, že stádia hudební lekce GEF:

  1. Motivace pro kontrolu a nápravná opatření.
  2. Aktualizace a pilot vzdělávací aktivity.
  3. Lokalizace osobních problémů.
  4. Výstavba projektu nápravě zjištěných problémů.
  5. Implementace nového modelu.
  6. Zobecnění obtíže při řeči.
  7. Samostatná práce a testování na modelu.
  8. Rozhodnutí úkolů na úrovni kreativy.
  9. Reflexe práce.

Provádění kontrolní činnosti

Hlavním úkolem motivace nápravných činností podobných těm, které bylo popsáno výše a je ve vývoji vnitřního připravenosti studentů realizovat požadavky na pedagogické práce. V tomto případě však existuje orientace check-nápravný. V této souvislosti je třeba:

  1. Stanovila cíl lekce a vytvořit podmínky pro vznik vnitřních potřeb studentů zapojených do díla.
  2. Aktualizovat požadavky ze strany kontroly žáka a nápravná opatření.
  3. V souladu s rozhodnutím dřívější úkoly, vymezit tematickou oblast působnosti a vytvořit pokyny pro práci.
  4. Formulovat metod a postupů.
  5. Definovat hodnotící kritéria.

Příprava děti myšlení

Studenti by si měli být vědomi své vlastní potřebu pro kontrolu a self-analýza, zjišťování příčin obtíží. K realizaci tohoto úkolu, je třeba:

  1. Provádět řízené opakování akční modely.
  2. Aktivovat takové duševní činnosti, jako zobecnění, srovnávání a kognitivních procesů, které jsou potřebné pro řízení provozu.
  3. Organizovat motivaci dětský vykonávat činnost s použitím plánovaných směrů činnosti.
  4. Vytvořit podmínky pro realizaci individuálního kontrolní činnosti.
  5. Poskytnout dětem příležitost samovyšetřování své činnosti podle předem stanoveného kritéria.

Lekce obecné metodické orientace

Etapy kombinované GEF lekce zaměřil na tvorbu dětských představ o metodách připojení koncepce je prohlížel v jediném systému. Kromě toho, že přispívají k porozumění způsobů konstrukce plán přímo na vzdělávací činnost. Ona zase poskytuje vlastní změny a osobní rozvoj studentů. Na těchto zasedáních prováděných tvorbu norem a způsobů výukových činností, sebeúcta a sebeovládání, self-reflexivní. Tyto třídy jsou považovány za nadpredmetnymi. Oni jsou drženi mimo jakékoliv disciplíně v učebně hodinu nebo při mimoškolních aktivitách.

závěr

Rozdělování lekce do etap umožňuje dodávat materiál jasně strukturované v logickém sledu, zajištění nepřetržité koordinaci činností studentů. Každé sezení by měla být určena problém, možnosti učedníci akce. Neméně důležitá je i organizační fáze GEF lekce. On předchází tvorbě motivace u dětí. Po přivítání se kontroluje učitel fitness, identifikuje chybí. Poté se zaměřuje pozornost studentů bude poskytnuta dostatečně myšlení na vnímání informací. Pokud je to nutné, a mohou být učitelem dostupnosti lze nastavit plán lekce v organizační fázi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 cs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.