Sport a FitnessBojová umění

Olga Box, ukrajinský vzpěrač: životopis, úspěchy ve sportu

Olga Box - známý ukrajinský vzpěrač. Je držitelem titulu ctěná Mistr sportu. Práce pod vedením Basil pěst, hlavním trenérem národního týmu. Trojnásobný mistr Evropy.

biografie sportovců

Olga Box se narodil v roce 1985 ve městě Bobrowice. To je okresním městem v Chernihiv kraje s počtem obyvatel 11 tisíc lidí.

Její otec byl ochranky, a jeho matka - v domácnosti. Pohledný přídavek Olga odešel do svého dědečka, ale její porodní váha 4 kg 100 gramů. Olga studoval Box v nejběžnějším vysoké školy. Ve třetí třídě začal cvičit vzpírání. První trénink se konal ve školním suterénu.

Příjem středoškolské vzdělání, vstoupil Zemědělská univerzita ve Lvově.

První hlavní soutěže pro sportovce stal mistrovství světa v kanadském Vancouveru v roce 2003, když jí bylo teprve 18 let. S výsledkem 277 kilogramů a půl, se jí podařilo vyhrát bronzovou medaili. „Silver“ byl pak ruská žena Albina Khomich. „Gold“ odnesl čínský Dean Meyyuan.

Druhý bronz z mistrovství světa

V roce 2006 se jí podařilo zopakovat svůj úspěch. Turnaj se konal na druhé straně zeměkoule - v Santo Domingu v Dominikánské republice. Aby bylo možné plně aklimatizovat a ukázat své nejlepší výsledky, přejít ke konkurenci jsem měl pár dní předtím, než začnou. Příprava výsledku bylo úspěšné.

Olga se výrazně zlepšila svou Loňská čísla - 127 kilogramů únosu a 157 v uklízet a trhat. Celkově toto činil 284 kilogramů a stačilo na druhou bronzovou medaili na Světovém poháru v kariéře. Druhý tentokrát byl jiný Číňan - Mu Shaunshuan a vyhrál jihokorejský vzpěrače Jang Mi-Ran. A konečný výsledek se ukázalo být - ve výši jejich zvýšené o 314 kg (30 kg více než ukrajinsky). Jang Mi-Ran vyhrál díky menšímu počtu pokusů použity.

první vítězství

První vítězství na reprezentativním turnaj IC oddělení „Dynamo“ vyhrál mistrovství Evropy v Polsku Wladyslawowo v roce 2006. Olga kolo provádí v hmotnostní kategorii nad 75 kg a poražený s výsledkem 290 kilogramů (127 a 151 v únosu v trhnutím). Její nejbližší presledovatelnitsa - Ruský Natalia Gagarina - zvýšena na 19 kilogramů méně, bronzový medailista stal bulharský Yordanka sportovec Apostolov.

Záznam ve Štrasburku

V dubnu 2007, on šel do mistrovství Evropy ve Štrasburku ve Francii Olga Box. Vzpěrač, stejně jako dříve, účinkoval v nejprestižnější kategorii - více než 75 kilogramů.

Znovu se zlepšuje své předchozí výsledky. Vzbuzuje 133 kilogramů únosu a 160 v blbec. Celkový výsledek 294 kilogramů ji nechal vyhrát. Kromě toho je výsledek v únosu byl nový kontinentální rekord.

Stojí za zmínku, že jeho výhoda oproti soupeři byla ohromující. Běloruský Ekaterina Shkuratov, který obsadil druhé místo, přišla o 37 kilogramů, a ještě méně za kilogram zvedl další Ukrajina - Julia Dougal.

Ve stejném roce 2007 Olga Carton účastnila mistrovství světa v Chiang Mai, Thajsko. Vítězství přehráván mezi Korean Jang Mi-RAN a čínské Mu Shuanshuan. Mají vytvořil světový rekord, opět zvyšovat stejnou celkovou hmotnost - 319 kilogramů. A ještě jednou, a to díky menšímu počtu pokusů, vítězství šel zástupce Jižní Koreje.

Box vyrobený horší než v evropském šampionátu. Stručně řečeno, že se získá pouze 281 kg hmotnosti. To stačilo vyhrát druhou bronzovou medaili z mistrovství světa.

Evropský úspěch

V roce 2008, zástupce SK „Dynamo“ je poslán do dalšího evropského šampionátu - v italském městečku Lignano Sabbiadoro.

Konečný výsledek je ještě horší než ten předchozí, ale v Evropě to není předmětem nikomu jinému, a to i těch kil. S postavou 277 kilogramů boxu stane třikrát mistrem Evropy. Její krajanka Julia Dougal vyvolává 19 kilogramů méně, na třetím místě zůstává Pole Magdalena Ufnal. Úspěch v tomto sportu nechodí bez povšimnutí doma. Jeden z nejpopulárnějších a oblíbené sporty stává vzpírání. Ženy, které přinášejí své zemi vítězství v mezinárodních soutěžích, obklopen pozornost a péči ze strany fanoušků a obdivovatelů tohoto sportu.

Posun z pódia ukrajinského mistra Evropy selže pouze v Minsku v roce 2010. Zvedne 273 kilogramů, zatímco ruská žena Tatiana Kashirina trvá 297 liber. V ukrajinštině - Silver.

Na olympijských her v Pekingu

Nejvíce senzační vítězství dosáhl v olympijských her v Pekingu Olga Box. Vzpírání by mohlo přinést národní tým s 15 medailemi.

Ukrajinská zvedák zvedá 277 kg (124 a 153 v push v blbec). Tento výsledek přináší týmu stříbrnou medaili. Vítězství Olga připustil jen věčný rival - Korean Jang Mi-Ran. Toto ocenění bylo jedinou medaili vyhrál ukrajinský národní tým ve sportu.

doping skandál

4 roky po olympijských hrách, v předvečer olympijských her v Londýně, hlavní skandál vypukl, bylo to v jeho srdci vzpírání. Účastníci Ženy a vítězové soutěže byli pečlivě sledováni. Především mezinárodního společenství se zájmem o výsledcích antidopingových testů.

Bohužel pro ukrajinskou vzpírání federace, ukázkové boxy Olga jsou pozitivní. Podobné výsledky jsou demonstrovány a opakované studie. Sportovec diskvalifikován po dobu 4 let. Ona je zakázáno mluvit na jakékoliv soutěže pořádané pod záštitou Mezinárodní vzpěračská federace.

Byla jednou z tuctu sportovců, kteří jsou chyceni doping na olympijských hrách v Pekingu. Byli to zástupci Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Uzbekistánu, Španělsku, na Kubě a Ázerbájdžánu.

Rezoluce Mezinárodního olympijského výboru zbaven Box získal stříbrnou medaili, stejně jako pěti sportovců, kteří prováděné na akci.

Vzhledem k tomuto rozhodnutí, Olga byla z konečného protokolu o dopingu vyloučen. Na druhém místě byla převzata zástupce samotná státní Ele Opeloge a bronz byl v vzpěrač z Nigérie Mariam Usman, který předtím nezískal žádné medaile.

Nejnověji Olga Box stala matkou. V 31-letý sportovec, jehož pozastavení skončila nedávno narozeného syna. Se dítě narodilo na růstu 54 cm a váží 3 kilogramy 640 gramů. Stojí za zmínku, že jeho matka byla asi půl kila těžší při narození. Porod proběhl bez komplikací v jedné ze zdravotnických zařízeních Černihov. Olga se nyní zotavuje a připravuje k návratu do tohoto sportu.

Copyright © 2018 cs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.