Sport a FitnessBojová umění

Alexander Karelin: životopis, úspěchy ve sportu. Řecko-římský zápas

Jak víte, od starověku byly velmi silné zápasníci v Rusku. Zejména rychle se začala rozvíjet školu řecko-římském zápase v sovětském období, se věnuje sportu a tělovýchovy důraz. Jeden z těch lidí, kteří mohou být bezpečně počítán mezi „zlaté“ generace ruského sportu Alexander Karelin. Biografie tohoto atleta bude podrobně popisované v tomto článku.

Porod a začátek sportů

Vynikající world-class bojovník se narodil 19. září 1967 v Novosibirsku. Alexander začal zajímat v řecko-římském zápase ve věku čtrnácti let. Její první část byla „Petrel“. Po třech letech studia, on byl schopen provést mistr sportu SSSR ao rok později se stal mistrem sportu mezinárodní třídy.

Vzdělání a vědecká práce

V roce 1985, Alexander Karelin, jehož životopis - dobrým příkladem pro mladší generaci, absolvoval ve svém rodném autodopravy odborné školy a rozhodl se stát studentem Novosibirsku Vyššího vojenského velitelství školy vnitra SSSR. Ten stejný rok, nováček byl poslán, aby sloužil ve sportovním podniku sibiřského vojenského okruhu. Také budoucí olympijský vítěz absolvoval St. Petersburg University of ministerstva vnitra Ruska.

Jeho přínos ke sportu Karelin vyrobeny nejen těží medailí, ale také psal jeho tezi, jehož tématem bylo: „Metodika kontrpriemov odklonem rolích“ Chránit to se konalo v akademickém Lesgaft. Tato vědecká práce a dodnes je vynikajícím praktickým nástrojem pro mnoho ruských stíhaček.

V roce 2002, Karelin obhájil disertační práci na téma „Systém integrovaného přípravu vysoce kvalifikovaných bojovníků.“ Called unikátní studie obsahuje ve svém jádru analytické práce, která byla rozšířena na více než 400 sportovců. Během její taktiky byly studoval psychologii a zejména bojovníky. Podle výsledků vědecké práce Alexandra uzavřel: sportovec, kteří nemohou ovládat sami, což ukazuje na nedostatek emoční stability, vykazuje špatné výsledky při soutěžích. Některé moderní odborníci na celém světě sportu se domnívají, že práce Karelin mohla přispět k „vzorec“ dokonalý voják.

Takže náš hrdina Russian silný nejen fyzicky, ale také velmi chytrá. Stručně řečeno, San Sanych - duševní důstojnost hájit barvy vlajky vlasti.

První sportovní úspěch

Alexander Karelin (jeho životopis budí respekt i soupeři) jako jeho první sportovním výkonu lze nazvat vítězství v mistrovství světa mládeže v roce 1985. Tento úspěch byl možný díky své vytrvalosti, píli a odhodlání. Převážně jako zásluh a jeho trenér Viktor Kuzněcov, který, mimochodem, zůstala jeho jedinou rádce pro celý sportovní život.

Hned příští rok Karelin vyhrál takových soutěžích, jako jsou:

• Mistrovství Sovětského svazu mezi juniory.
  • Letní hry z národů RSFSR.
  • Mezinárodní turnaj v paměti Ivana Poddubnogo.
  • Hry SSSR.
  • Mistrovství Evropy Junior.
  • Primát RSFSR.

Pokroky v roce 1987

Ve věku 20, Alexander byl schopný vzít první místo na mistrovství Evropy, vyhrát Světový pohár, být nejlepší v mistrovství RSFSR. Na mistrovství SSSR získal druhé místo, ztrácí na vedoucího bojovníků země Igor Rostorotskomu (náklad soubojích 0: 1).

Nejlepší v SSSR

Poprvé se Evropská unie stát se mistrem Alexander Karelin (biografie bojovník dnes je k dispozici pro každého) byl schopen v roce 1988. A to i přesto, že v době turnaje útočník měl otřes mozku a jeho teplota byla zvýšena. Tehdy se poprvé porazil uznávaný vůdce národního týmu, Igor Rostorotskogo. Nicméně, tým trenérů nebyl spokojen s výsledkem a v létě proveden další test - mimořádnou sbírku, která ji vyhrál Karelin. Ten stejný rok, mladý sportovec získal Grand Prix v Německu a Grand Prix Amateur, která se konala v Budapešti.

první olympijské hry

V roce 1988, Karelin Aleksandr Aleksandrovich poprvé šel do olympijského turnaje. V té době se váží 112 kg. V závěrečném utkání Rusové se setkal se zástupcem Bulharska Rangel Gerovskij. V prvním období, náš hrdina prohrál s výsledkem 2: 3, ale byl schopen držet svůj oblíbený způsob „reverzní zóny“ a vyhrát své první olympijské zlato po dobu patnácti sekund před koncem zápasu.

Olympijské hry v Barceloně

V roce 1992, Karelin Aleksandr Aleksandrovich opět šel do šampionátu olympijské. A stejně jako osud zlaté medaile se rozhodl během několika okamžiků. Tentokrát se to stalo na začátku hlavního turnaje. Na konci roku San Sanych se setkal s legendárním švédským sportovec Thomas Johansson. Skandinávský bojovník nemohl vydržet po dobu dvou minut. Tak Karelin stal dvojitý olympijský vítěz.

Mistrovství světa 1993

Při pohledu do budoucna, musíme poznamenat, že turnaj vyhrál Alexander Karelin. Boj s prvním soupeře by měly být popsány samostatně.

V prvním kole soutěže Rusové se setkal s americkým občanem Matt Ghaffari. Podle většiny Karelin, poté, co vyhrál první body pokusil se otočit svého soupeře a zranil dvě žebra. A dno doslova odtrhne, a druhý, který se nachází v blízkosti, je přerušeno. Tyto dvě malé kosti v boji pokračoval v játrech, a proto po celou dobu, Alexander cítil ostrou chuť žluči. Ale nakonec se mi podařilo vyhrát s výsledkem 3: 0. Ale utrpení mělo teprve přijít ...

Po 20 minutách se po setkání s americkou ruskou stíhačku vystoupil na podložce proti již známo, že nám Thomas Johansson. Zpočátku, Švéd dokázal vyhrát jeden bod vzhledem k tomu, že Karelin nemohl narovnat během útoku oponenta. Ale poté, co Alexander třikrát úspěšně provedl svůj oblíbený „reverzní pás“ a vyhrál se skóre 12: 1.

Následující zápasy na turnaji Alexandr Karelin, šampión z mnoha soutěží konalo více uvolněně a sebejistě ve finále vyhrát čistě moldavské Sergeya Mureyko.

Zranění léčit delší dobu. Dva a půl měsíce, Alexander nemohl, že boj, a dokonce i běh. A dech v klidném stavu, také měl zabrat.

Pokračování bojovník kariéry

Následující roky Karelin byl také úspěšný. Stal se mistrem světa z let 1994 a 1995 pomohl porazit ruského týmu v utkání proti zasedání světového týmu. Na podzim roku 1995, když vyhrál turnaj ve svém vlastním jménem, která se konala v Novosibirsku. konfrontoval jsem ho ve finále již známe Matt Ghaffari. Ale především je nutné hovořit o rok mistrovství Evropy 1996.

V průběhu turnaje, Karelin to vážný problém: to nastalo odtržení pectoralis hlavní, což vedlo ke vzniku modřin, vážící půl kilogramu. To vedlo k tomu, že sportovec není schopen jednat v pravé ruce. V takové situaci, ve skutečnosti, že ruský nemá nic společného se doufali, ale učinil nemožné - vyhrát soutěž! Poté, co byla provedena jeho poslední operace, která trvala po dobu dvou hodin.

Alexander sám později uvedl, že maďarští lékaři mu dal neuspokojivé předpovědi o jeho uzdravení. Ale ruský tým lékař, Valeriy Sergejevič Ohapkin, Karelin pomohl co nejrychleji obnovit. Již v roce 1996 se stal opět (již potřetí), olympijský vítěz, již byl úžasný sám o sobě, vzhledem k závažnosti tohoto sportu.

Poslední olympiáda

Dramatické finále na olympijských hrách v Sydney hodil mnoho fanoušků bojovat v šoku. Alexander Karelin (jeho výška je 191 cm) v boji o první místo ztratil Rulon Gardner. První období utkání skončilo výsledkem 0: 0. Podle stávajících pravidel v době, sportovci byly umístěny v křižácká sevření. Rozhodčí také za to, že ruský poprvé otevřel své ruce, a udělil jeden bod Američan, který dal jemu příležitost vyhrát slavný ruský. V důsledku toho Karelin po dobu prvních 13 let své kariéry, ztratil a získal stříbrnou medaili. Jeho porážka byla zklamáním pro mnoho fanoušků, ale tým nakonec vyhrál první tým místo.

Podle Alexander sám, porážka byla kvůli citové prázdnoty. Netoužil ospravedlnit přesvědčení, že takové chování je jen, aby ho ponížit. V každém případě, tři zlaté a jedna stříbrná olympijské medaile v kariéře - výsledek, který je nedosažitelný pro tuto chvíli nikdo další z existujících stíhaček na světě.

Boj s Japonci

V roce 1999, ruský občan navrhl, že boj podle pravidel stále jen rozvíjející se smíšených bojových umění. Konfrontace „Alexander Karelin - Maeda“ shlédly miliony diváků po celém světě. Mimochodem, cena fondu rovnala kolosální částky za těch časů: jeden milion amerických dolarů. Ale jak Karelin neměl právo mluvit o peníze v souladu s olympijskou chartou, boj pokračoval bez odměny.

20.února 1999. Aleksandra Karelina bitvu s Japonci. Na základě předem stanovených pravidel, ruská stíhačka neměl právo na stávku a musel používat pouze zápasové techniky. Na nějakou dobu, zástupce Japonska, aby se aktivně uplatňovat kopy a udržuje Rusy na uzdě, ale nakonec Karelin mohl stále držet svůj podpis „reverzní zóna“ a vyhrát bitvu. Po bitvě, Japonci pomohli vteřiny opustit prsten, protože nebyl schopen jít. A to i přesto, že se nepoužil jedinou ránu!

život dnes

Dnes Alexander Karelin, protože rodina hraje významnou roli v životě, i nadále pracovat ve prospěch společnosti. Žije střídavě v Moskvě a v Novosibirsku. V roce 1998 byl jmenován čestným občanem svého rodného města. Má ženu, dva syny a dceru Vasilisa.

Syn Aleksandra Karelina, Ivan, se zabývá také v boji, a v roce 2014 zařadil na páté místo v ruském šampionátu. Vasilisa se aktivně podílí na sportovní gymnastice.

C 1995 San Sanych má hodnost plukovníka daňové policie. Čtyřikrát zvolení do Dumy Ruska. Byl členem výboru pro zdravotní a sportovní bezpečnost. Má cenu Hrdina Ruska, Řád přátelství národů, Honor, „Za službu vlasti.“ V roce 2013 mu byl udělen diplom ruského prezidenta.

Mimochodem, Karelin Patří mezi dvacet pět nejlepších sportovců světa ve dvacátém století. On je na stejné úrovni s takovými legendárními osobnostmi jako Pelé, Muhammad Ali, Larisa Latyninová.