Sport a FitnessTenis

Stefan Edberg - tenisová legenda

Jeden z nejlepších zástupců mužského tenisu poloviny 80. let - brzy 90-tých let, získal titul „gentlemana soudu“, vstoupil do Mezinárodní tenisové síně slávy. A je to všechno o jeden člověk, hvězda světového tenisu, a švédské Stefan Edberg. Mnoho fanoušků se zkušenostmi zůstane navždy v paměti nezapomenutelný styl přehrávače. A mnozí mladí tenisté, které jsou nyní přicházejí k soudu, to bylo se dozvěděl z tohoto atleta. Jaký typ sportovce a člověka - Stefan Edberg?

Mladí tenista let

Rodiště vítěze grandslamových turnajů v malém švédském městečku Vastervik uprostřed zimy v roce 1966. Na rozdíl od mnoha slavných tenistů Stefan Edberg zasáhne soud poměrně pozdě podle dnešních měřítek, když mu bylo sedm let. A po prvním seznámení s tenisovým kluk jsem chtěl ukončit svůj trénink a vyzkoušet svou ruku při jiných sportech. Ale jeho první trenér viděl velký talent v tomto chlapci a přesvědčil ho, aby opustit tenis. Stefan Edberg rychle postupovala jako mladý sportovec. Ve věku čtrnácti letech dosahuje velké úspěchy v tenise mezi juniory. Co jsem udělal tento mladý muž, až do dneška nedokázal ani zopakovat jakoukoli junior. Stefan Edberg vyhrál Grand Slamu dvouhry mužů junior kategorie. Až do šestnácti letech se objevuje v juniorském tenise, a pak se přesune do dospělého profesionální tour.

První úspěchy na tenisový kurt

Bylo to v roce 1983 se stal mezníkem pro junior označena názvem Edberg Stefan, ihned poté, co vyhrál Grand Slam ve stejném roce hrál své první utkání v dospělém tenisu. První úspěch nemuseli čekat tak dlouho. Již v příštím roce, osmnáctiletá tenistka vyhrál svůj první titul v prohlídce ATP. Pak se v průběhu své kariéry přináší počet vítězství v dvouhry mužů absolutorium čtyřicet dva. V této své první celý kalendářní rok Edberg Stefan skončí v první dvacítky na světovém žebříčku. Ao rok později tenista skončí v první pětce. Tak, v průběhu dvou let došlo k nárůstu z neznámého atleta k jednomu z vůdců turné asijsko-pacifické oblasti. I když v době, kdy Stefan Edberg Bengt převezme první místo ve světovém žebříčku, bude muset počkat dlouhých šest let.

Vyhrávat grandslamové turnaje

Na rozdíl od úspěchu v junior tenis Stefan Edberg, další jeho kariéra byla plná obtíží. Nejvíce nepříjemné pro tenisty se ukázalo být French Open. Během své kariéry jako tenista, a nedokázal vyhrát v tomto turnaji. I když v roce 1989, Stefan Edberg, švédský tenista nakonec se dostal do finále tohoto turnaje, zde hraje mladou vycházející hvězdou amerického tenisového Michael Chang. Pro amerického tenisu, to byl úspěch, že fanoušci čekali již více než padesát let. Obecně platí, že rok byl velmi nešťastné pro tenista. O několik měsíců později se ztrácí ve finále Wimbledonu.

Nicméně tenista vyhrál šest grandslamových turnajů. Od roku 1990, turnaj byl nejnešťastnější Australian Open třikrát Stefan Edberg hraje ve finále tohoto turnaje a před dokončením své tenisové kariéry, a tak stále více a nebude ji vyhrát. Přestože se jedná o soutěž, kde získal své první vítězství v Grand Slam v roce 1985.

Styl hry Stefan Edberg

Co pomohl tenista dosáhnout takového úspěchu? Současníků sportovec a jeho stoupenci opakovaně poznamenal jeho vynikající první hřiště. Právě díky ní se mu podařilo vyhrát spoustu zápasů a turnajů. Pokud budeme hovořit o své oblíbené tenista bít, mnozí říkají, že perfektní bekhend a hraje v létě u sítě. Vědomi svých nejlepších prvků hry, tenista, spolu se svým tenisovým zaměstnanci spojí do jedné kombinaci, která není jen dává Sportovec výhodu nad svými protivníky. Vypadalo to, že toto: silný proud, přístup k síti a sebevědomý hře v létě. V současné době je jen málo hráči používají tuto techniku, která byla ideální master Edberg Stefan, tenista, který se velmi často používá tuto kombinaci úspěšný.

Konec kariéry tenisu

V roce 1992 Stefan vyhrál jeho poslední Grand Slam. V následujícím roce se podílel ve svém posledním finále na turnaji grandslamového, o dva roky později v sezóně vyhrál pouze jeden turnaj. Poté, co strávil další rok bez trofeje, tenista se rozhodne odejít do důchodu po třicítce. Rozloučení s soudu bylo docela těžké. Po tom tenis nemohl ani přiblížit několik měsíců na soud. Po kariéře Edberg šel do obchodu. Doma ve Švédsku má několik úspěšných podniků, a pokračuje ve spolupráci s firmou Adidas.

Osobní život Stefan Edberg

Osobní život tenis vyvinula úspěšně. Po ukončení tenisová kariéra, on a jeho manželka Annette žil v malé švédské město Grimslove.

V současné době má rodina čtyři lidé. Dvě děti už vyrostly. Syn následoval v otcových šlépějích a hrát tenis, i když nedosáhl velký úspěch. Stefan dodržena zásada, že není třeba nutit děti, aby se zapojily do nějaké formě sportu, musí učinit svou volbu. Edberg nezapomněl svůj oblíbený sport, v roce 2014 začal trénovat Roger Federer. Tato spolupráce trvala dva roky. Ale teď bývalý první raketa světa někdy jde k soudu, ale teď legendy turnaje.

Copyright © 2018 cs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.