Sport a FitnessExtrémní sporty

Sebastian Vettel. Fakta života

Moderní „Formule 1“, je nemyslitelná bez jednoho z největších jezdců všech dob závodu, jehož jméno je Sebastian Vettel. Jeho mistrovství znak, vynásobený německého vytrvalosti a pedantství, udělal svou práci, zajistit mu úspěch.

Hvězda se rodí

Sebastian Vettel se narodil v Německu, 3. července 1987. Rodiště bylo město Heppenheimu. Je pozoruhodné, že předtím, než bude v „stabilní“ závodů „Formule“, ten chlap už dlouho snil o tom stát se zpěvačkou. Nicméně, herec kariéra nebyla pro něj k dispozici, protože zcela chybí hlasitý. Ale více než to bylo vše, co bylo potřeba, aby skutečně mistr: vůle, chladná hlava, trpělivost a hořící touhou vyhrát.

Časná kariéra

Sebastian Vettel debutoval za volantem sportovního vozu ve věku sedmi let, které se účastní soutěží v motokárách. Po několika letech se stal uznávaným králem závodění. A v 16 letech měl možnost vyzkoušet si za volantem vozu, „Formule 1“, kde byl Sebastian moci nejprve pokusit se vyhrát první místo v německém šampionátu.

Ve věku 18, mladý pilot se stává účastníkem evropského šampionátu, „Formule 3“. Debut sezóna pro chlapa se ukázalo být velmi úspěšný - 64 bodů za předpokladu, poměrně vysoká páté místo nováčka turnaj se. Po relativně krátké době řidič tráví svůj život v prvních testech v královské závodu. Jeho první počítač se stane Williams. Již za pouhý jeden rok, německá stal stříbrný medailista ve fázi světových soutěží, „Formule Renault“. V závodě byl druhý na cílové čáře, ale později byl prohlášen za vítěze, protože to přišlo rychleji závodník byl vyloučen.

První pódium v „Formule 1“

V roce 2006, krátce před fázi „Formule 1“ v Turecku, Sebastian Vettel ofotsialnym stal třetím pilotem týmu BMW. Během tohoto období, je mladý a nadějný sportovec několikrát byl v autě, když koná zasedání volném tréninku. A již v roce 2007, Sebastian byl schválen na post testovacího jezdce pro BMW Sauber. V této sezóně je stejná, i debut jezdce v Grand Prix, „Formule 1“. Stalo se, že hlavní pilot týmu - Kubica - se ukázalo být zraněn a Vettel dostal za volantem auta. A musím říci, že Sebastian nezklamal, psaní svého prvního závodu jednom místě, přičemž v cíli osmý. Ale pak se jeho kariéra pokračovala pilot v prvním týmu Toro Rosso, kde on vzal svou první pole position a první místo v závodě. Stalo se to v závodě 2008 v Itálii, když v dešti Sebastian by se mohl stát prvním a vytvořil světový rekord jako nejmladší pilot v historii prestižního turnaje, který vyhrál i závod a kvalifikaci.

rozkvět

V roce 2009, závodník Sebastian Vettel Jedná se o tým Red Bull, přichází na výměnu, který opustil „stabilní“ David Coulthard. V tomto období je německý zázrak dokázal vyhrát vítězství ve čtyřech fázích, a musí být na konci druhého období.

Již v Vettel se stal skutečnou hvězdou sezony 2010, „Formule 1“. Když už mluvíme o suchých čísel, vyhrál pět závodů před 4 body nejblíže jeho pronásledovatele Alonso se stal mistrem ve věku 23.

V roce 2011, hlavní soupeř Němců byl jeho týmový kolega Mark Webber. Ale Aussie nemohl dostat spolu s týmem, se neukázal vyšší výsledky, než je do značné míry přispěly k jeho porážce. Na konci Vettel poté, co se objevila 11krát na stupních vítězů poprvé, vzal svůj druhý titul. Tak to má tu výhodu, přes druhý medailisty se 122 body.

2012. Fernando Alonso a Sebastian Vettel, fotka, které v té době byly replikovány milióny kopií po celém světě, se stal opět divoké soupeři na trati. V první polovině sezóny mu byla před zkušeného Španěla, ale nakonec se ukázalo být německý mistr znovu, což byl schopný hrát svou rezervu pro finálových běhů.

V sezoně 2013 až do léta vedení vedl urputného boje mezi Hamilton, Räikkönen, Alonso a samozřejmě Vettel. Ale po letní přestávce, Sebastian znovu prokázala nejvyšší profesionalitu a poté, co získal 9 vítězství v řadě, hlasitě a sebevědomě ukončila boje o dlaně. Jako výsledek - 4 roky 4 závodů a tituly. Skvělý výsledek!

2014 byl ve znamení zavedení nových pravidel, která vyústila v Vettel byl z vůdců klece. Nakonec se učiní konečné rozhodnutí opustit tým a podepsal smlouvu na tři roky s Ferrari.