Sport a FitnessAtletický

Yuri Borzakovskiy - běžec, trenér a DJ

Yuri Borzakovskiy - ruský atlet, specializující se na běh na vzdálenost 800 až 1500 metrů. Evropský a světový šampión (2000, 2001). Vítěz olympijských her v roce 2004 (800 metrů). V únoru 2015, on dokončil jeho kariéru.

začátek

V atletice Yuri Borzakovskiy (foto dole) přišlo náhodou. Podle sportovec si byl jistý, že se poprvé zabývá pouze fotbalu. Mladý muž viděl, že jeho vrstevníci hráli fotbal v úseku, a také se rozhodl zapsat. Výcvik sám sestával z warm-up, jogging a fotbal sám. O několik měsíců později, Jurij se rozhodl účastnit se místních soutěží v atletice. Překvapivě je Borzakovskiy vyhrál a uvědomil si, že to je více běžec než fotbalisty. Proto bylo rozhodnuto vyvinout v tomto směru.

První úspěch

Jurij Borzakovskij, jejíž životopis je popsána v tomto článku, hodně tréninku a brzy se dal významný výsledek. V roce 1998, sportovec vyhrál World Youth Games se konala v Luzhniki. Tento úspěch Borzakovskiy ohlásil na mezinárodní scéně. I když v té době už měl titul šampiona Ruska mezi juniory na vzdálenost 800 až 1500 metrů.

Na Youth Games Jurij ukázal svůj vlastní styl, což mu umožnilo správně rozdělovat síly v celém závodě. Když byl dotázán o těchto událostech v rozhovoru, sportovec řekl, že neměl běžet pomalu na začátku, zdálo se, že mnoho. Dokonalý styl, podle Borzakovskiy - to je klidný chod ve všech oblastech závodu.

Tato strategie umožnila Jury ne „kysnul“ a skončit jako první, zatímco jeho soupeři rychle běžel přes počáteční segmentu vzdálenosti a pod jejím konci.

European Cup

V roce 1999, Yuri Borzakovskiy právě dosáhl plnoletosti, a Evropský pohár byl jeho první mezinárodní soutěž na úrovni dospělých. Musím říct, že to bylo provedeno dokonale. Vzdálenost atlet proběhl ve stínu mocných a slavných soupeřů. Pouze v pozdní Yuri rozptýlené a sebral vítězství v závěrečných metrech. Taková sebeovládání a studená výpočet charakteristické málo pro někoho tak mladého.

Sydney 2000

Na konci olympiády Yuri Borzakovskiy setkal s rekordním Kiptekerom Wilson, který byl jeho idol. Později v rozhovoru s hlavním hrdinou tohoto článku připustil, že ztratil před začátkem soutěže. A fyzicky Borzakovskiy byl připraven, ale psychicky tam. Výsledkem je, že Yuri dokončena až 7. místo.

Brusel a Lisabon

Hlavní soupeř George v Bruselu v roce 2001 se stal Andre Bucher. První polovina závodu v hlavní keňské Keptur, který ji poražený 49.06. Borzakovskiy také přidal na třetí zatáčce a vytáhl vítězství. Kromě toho sportovec vytvořila rekord Rusko (1.42.47), který není porazil až do dnešního dne. V Lisabonu, Yuri měl také tu výhodu, (1.44.15). Stal se mistrem světa a Ruska mezi juniory.

Athens 2004

Olympijské hry v Řecku byl vrchol kariéry běžec. Dream of life Yuri realizován. Získal zlatou medaili, se stal jedinou v naší zemi, olympijský vítěz v závodě, a druhá ze šesti olympijských vítězů v atletice.

Peking 2008

Borzakovskiy sám tvrdil, že přišel do této soutěže v nejlepší formě své kariéry. Před čtyřmi lety podobně, atlet byla nastavena ve zlatě. Ale Yuri udělal strategickou chybu. Borzakovskiy fanoušci vědí, že nejtěžší pro sportovce aklimatizační den - pětinu. Těsně předtím, než v Pekingu Borzakovskiy byl s trenérem ve výcvikovém táboře v Irkutsku. Rozhodli se neobejde bez aklimatizace. A to byla osudová chyba. V den semifinále sportovec jsem se cítil slabý a nebyl schopen realizovat svou vlastní formu.

světový rekord

Ve svém rozhovoru Yuri opakovaně uvedl, že nikdy neměl žádnou touhu překonat rekord planety. Sportovec, zda maligním takové účely, protože se rychle vyčerpá zásoby v těle a ukončila sportovní dlouhověkosti. Borzakovskiy si myslí, že výsledky ukazují v těsné blízkosti světových rekordů, je možné, že za pár let. Potom, protože prostě nemá sílu a sportovec není jen „vyhozen“ z logkoatleticheskoy elity, ale ztrácejí zdraví. Navzdory tomu, Yuri nastavit mnoho záznamů. A v místnosti (600, 800 a 1000 metrů) a na stadion (800 a 1000 metrů).

Co bude dál?

V únoru 2015, Yuri Borzakovskiy ukončil kariéru. Nyní pracuje jako vedoucí trenér ruského národního týmu na juniorské vytrvalost. Větší je pravděpodobnost, že se brzy stane hlavní mentor logkoatleticheskoy team. Doufejme, že v této poloze se prokáže stejně jasně jako na běžícím pásu.

Soukromý život a koníčky

Irina - to bylo jméno dívky, kterou si vybral životního partnera Jurij Borzakovskij. Manželka mu porodila dva syny - Leo a Yaroslav.

Další soutěžící mají zálibu ve kterém je stejně dobrá jako v taktice běhu. Ve svém rodném Zhukovsky ho znají pod jménem DJ Borzakovskiy. Oblíbené styly Yuri - garáž, electro, deep house a minimální-tech. Někdy sportovci jsou vyzváni, aby hrát v klubech.

Copyright © 2018 cs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.